OKRUHOVÁ ŠKOLA

Mičánek Motorsport

Masarykův závodní okruh v Brně

Závodní licence pro dva nejlepší účastníky z každé kategorie.

 

Co je náplní okruhové školy?
Účastník školy musí zvládnout předpisy, technické a sportovní řády, testy a hlavně praktickou část. Jezdit může ve voze zapůjčeném školou, nebo ve vlastním automobilu. Při tréninku je účastník školy pod dohledem zkušených instruktorů, kteří vysvětlují ovládání auta, správnou techniku jízdy a zvládnutí krizových situací.

Po absolvování této školy získají uchazeči závodnickou licenci.

Okruhovou školu absolvovali Jelínek Josef, Maximilian Hönig a Dvořáková Nikola  (Málková Aneta se z časových důvodů nemohla zúčastnit)

 


 

Účastníkům Okruhové školy projektu ŠANCE MLADÝM jsme položili na závěr pár otázek.

1) Proč jsem se přihlásil (a) do šance mladým?

Max: Chtěl jsem se jezdecky posunout dál a věděl jsem, že Šance Mladým mě v tomhle může podporovat dál. Proto jsem zkusil vyhrát tuhle soutěž.

Pepa: Závodění je mojí součástí. Vždy jsem měl k motorsportu obecně velice blízko. Od malička to byly motorky, později konkrétně hlavně     motokros a s kárami jsem začal až v prváku na VUT. V těch jsem se ale rychle rozkoukal a začalo se dařit. I díky tomu jsem v roce 2016  řídil Formuli Student na VUT. Pak jsem se dozvěděl o projektu Šance Mladým a během prvního čtení to všechno znělo až moc dobře. Ne s přehnanými ambicemi jsem do toho šel. Musel jsem to zkusit, jinak bych si to neodpustil. A všechno dopadlo nejlíp, jak jenom mohlo.

Nikola: Do projektu Šance mladým jsem se přihlásila díky mé vášni k automobilovému sportu. Při propagaci tohoto projektu jsem zbystřila, odeslala přihlášku a vykročila tak pravou nohou k okruhovému závodění.

2) Splnil projekt moje očekávání ?

Max: Moje očekávání byla naprosto splněná. Nemohl jsem chtít víc.

Pepa: Do každého kola soutěže jsem šel s tím, že do toho dám všechno, ale hlavně se něco naučím a užiju si to. A každé kolo soutěže a především výhry v podobě okruhové školy na okruhu v Brně a závod na Slovakiaringu velice předčilo moje očekávání.

Nikola: Ano, projekt Šance mladým splnil mé očekávání. Doopravdy si vážím každé zkušenosti, kterou mi lidé z týmu předali a každého kilometru ujetého v závodním voze.

3 ) Co byl největší zážitek ?

Max: Největší zážitek byla určitě ostrá kola na Brněnském okruhu s Lotusem. Takový pocit jsem zatím v jiném autě neměl. K tomu jsem potkal spousta zajímavých lidí.

Pepa: To byl pravděpodobně můj první start v automobilovém závodě na Slovakiaringu. Byl to start letmo a řídil jsem tu malou raketku Lotus Elise. Co víc si přát?

Nikola: Na nejvyšší příčku řadím závod Slovenského okruhového poháru na Slovakiaringu. Můj první závod na okruzích a hned s Lotus Elise. Neustále jsem se učila novým věcem a snažila se být přesnější a rychlejší. Poznala jsem opravdový požitek z rychlých a čistých průjezdů zatáček.

4) Co tě projekt Šance Mladým  naučil(a) a co jsi se dozvěděl(a) nového ?

Max: Naučil jsem se jak se chovat na trati a znám teď víc než jen základní pravidla na závodech.

Pepa: Během soutěže jsem se naučil opravdu hodně. V zákulisí závodů se toho děje hodně a je potřeba to všechno znát. Ke každému novému druhu závodění je potřeba přicházet s jistým respektem. Během projektu jsem poznal mnoho skvělých lidí a kamarádů na celý život. Také jsem se podíval na nová místa. A rozhodně vzrostla moje láska k okruhovým závodům. Je to prostě daleko jiné než v televizi a od simulátoru to je taky o kousek dál.

Nikola: Nových věcí bylo mnoho a rozhodně na další závody pojedu s klidným svědomím, neboť díky tomuto projektu mám skvělou základní desku na které budu moci stavět dál. Musím poděkovat za absolvování Okruhové školy Mičánek Motorsport ve které jsme drilovali stopu a samozřejmě jsem nabitá vědomostmi.

5) Chtěl (a) by jsi v budoucnu závodit ?  Jaký typ závodu ?

Max: Určitě chci závodit. Nejspíš bych se chtěl zúčastnit okruhových závodu a použít to, co jsem se tady naučil.

Pepa: Čekají mě ještě dvě sezóny ve Formuli Student a udělám všechno proto, abych byl tím nejlepším řidičem. Svoji cestu na okruhové i jiné závody si najdu.

Nikola: Ano, určitě bych chtěla pokračovat. Ale hlavní roli v mé budoucnosti budou hrát finanční prostředky.

6) Co by jsi vzkázal případným zájemcům o tento projekt v dalším ročníku.? 

Max: Určitě byste se měli zúčastnit. Stojí to za to a nemáte co ztratit.

Pepa: Jdětě určitě do toho! Holky i kluci. Jednoduše nemáte co ztratit a můžete získat strašně moc.

Nikola: „Za zkoušku nic nedáš“  Pokud chceš, není nic jednoduššího než to zkusit.

 

Základní program a výsledky

Vítěz

Finále

Kvalifikace

Propozice

Časté otázky

 

O projektu

Hledáme mladé začínající jezdce v motoristickém sportu, kterým bychom chtěli nabídnout atraktivní alternativu k aktivnímu trávení volného času formou, která je zajímavá, přináší provazby i do civilního života – podporuje soutěživost, aktivitu, hledání nových nápadů,ale v souvislosti s tím také rozvíjí schopnost pracovat týmově, cílevědomost, ohleduplnost k ostatním kolegům, sportovcům apod.

 

V rámci aktivit budeme hledat mladé začínající jezdce ve věku 15 – 26 let, kteří prokáží své kvality jak lidské tak sportovní v rámci motokárových závodů. Zároveň budou mít zájem vstoupit a vyzkoušet si závody na okruzích a aktuálně nemají dostatek finančních prostředků, které by jim to umožnili.

 

Díky tomuto projektu se Vám otevře možnost vyzkoušet atmosféru motoristického sportu pod záštitou zkušené závodní stáje, jezdící okruhové závody v rámci skupiny do 2000 ccm. Předběžně dle finančních možností plánujeme podporu max. 8 - 10 začínajících závodníků.

 

Další významnou hodnotou je aktivní propagace motoristického sportu, zejména závodů na okruzích mezi širokou veřejností.

Projekt je zaměřen na vyhledávání talentů z řad široké veřejnosti a tímto je zajištěna rovná příležitost pro pro všechny aktivní zájemci.

Speciálně podpoří jak zájemce z řad mužů, tak se zaměří i na příležitosti pro ženy.

Zároveň vzhledem k zaměření i na ženy je zajištěna rovná příležitost i pro dámy, což není úplně v rámci motoristického sportu obvyklé.

 

 

Výběru talentů Morava

Motokárová dráha Kart Arena Brno

kvalifikační závod - 26.6 a 3.7 2016

KONTAKT

+420 601 530 515

KART ARENA BRNO, s.r.o.
Křížkovského 51/516, Brno

www.motokary-brno.cz

Výběru talentů Česko

Motokárová dráha Kart Arena Plzeň

kvalifikační závod - 3.července 2016

KONTAKT

+420 377 442 623

Kart arena Plzeň
U Ježíška 2, Plzeň

www.motokaryplzen.cz

Výběru talentů Česko

Motokárová dráha Praga Arena

kvalifikační závod - 12. července 2016

KONTAKT

+420 777 499 999

Praga Arena
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

www.pragaarena.cz

Informace

Okruhy
Propozice
Výsledky
Přihláška

Kontakt

Motokárový klub
Kart Arena Brno v AČR
sance@sancemladym.cz
tel: 728 744 397